fredag

22/9/23

Fredagsbønn 14:00 & 15:00

linje-tegnet-med-en-penn
Arrangement

Nytt kurs i arabisk kalligrafi 21. – 22. januar!

12/30/2022
- Det Islamske Forbundet
Har du lyst til å få et innblikk i arabisk kalligrafi sine hemmeligheter? Eller lære mer?

Etter strålende tilbakemeldinger og ønsker om nytt kurs har Det Islamske Forbundet igjen gleden av å invitere gamle og nye elever til kurs i arabisk kalligrafi med Pablo Khalid Casado (www.sacred-lines.com). Casado holder diplom fra mesterkalligrafene Hasan Celebi, Ferhat Kurlu og Nuria Garcia Masip innen den osmanske kalligrafitradisjonen.

Kurset vil gi deg mulighet til å bli kjent med prinsippene i arabisk kalligrafi med vekt på skrifttypen thuluth for deg som er ny, eller å utdype kunnskapen for deg som allerede har lært det grunnleggende.

Om kurset

Kursets varighet: 12 timer

Kursets innhold:

  • Introduksjon til preparering og bruk av utstyr
  • Arabiske bokstavers form og proporsjoner
  • Undervisning i gruppe og personlig oppfølging.

Tid:

  • 21. januar fra kl. 13:00 – 19:00
  • 22. januar fra kl. 12:00 – 18:00

Kurs: Kr. 1100. Hvis du melder deg på og betaler før 10.01.2023 får du «early bird-pris» kr 950.

Materiell: Kr 200, betales på stedet

Sted: Kurset holdes i Det Islamske Forbundet (Rabita), Calmeyersgt. 8, Oslo; konferansesalen i 4.etg.

Informasjon og påmelding: kalligrafikurs@gmail.com. Påmeldingen blir bekreftet når kursavgift er innbetalt til Vipps 702083

Velkommen!